هایفوتراپی

شپش
آوریل 29, 2018
میکرونیدلینگ
آوریل 29, 2018

هایفوتراپی چیست؟

هایفو به معنای امواج اولتراسوند با فرکانس بالاست. در این روش از انرژی میکرو امواج فراصوت متمرکز برای منقبض کردن الیاف کلاژن و تحریک رشد کلاژن جدید به منظور ایجاد یک لیفت طبیعی، بدون عمل جراحی و نقاهت پس از عمل استفاده می‌شود. الیاف کلاژن به استحکام ساختارهای مختلف بدن کمک می‌کند و همچنین از جذب شدن و تحلیل رفتن ساختارهایی مانند پوست جلوگیری می‌کند. با کاهش کلاژن، پوست حالت ارتجاعی طبیعی، سفتی و استحکام خود را از دست می‌دهد و دچار خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی می‌شود.

هایفوتراپی پوست چیست و چه عوارض و مزایایی دارد؟

در روش هایفو با استفاده از امواج فراصوت، بافت پوست انرژی گرمای را دریافت کرده و منقبض شده و این موجب سفت شدن فوری آن می‌گردد. این نتایج با گذشت زمان سبب لیفت و رفع افتادگی قابل توجه پوست می‌شود. پس از هایفوتراپی، اثرات آن همچنان ادامه دارد و موجب افزایش رشد پروتئین کلاژن جدید و تشکیل ساختار مستحکم پوست خواهد شد.

مزایا و فوائد هایفوتراپی

به دلیل دسترسی به لایه‌های عمیق پوست تا ۴٫۵ میلی‌متر، پیشرفته‌ترین متد حرارتی برای بهبود چین و چروک می‌باشد.

روش اولتراسوند با شدت بالا باعث تحریک لایه عمیق عضلات صورت (SMAS) می‌شود که عامل ایجاد کننده چین و چروک در صورت است.
نیازی به هیچ‌گونه عمل جراحی و یا عمل لیفت ندارد.

کاملاً ایمن و بدون درد است.

دوره نقاهت وجود ندارد.

درمان آن سریع و بدون عوارض بعد از جراحی است.

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

این روش برای افرادی مناسب است که پوست آنها تا حدی “شل شده” که قابل مشاهده است و حس می‌کنند استحکام و سفتی پوستشان کاهش یافته است. افتادگی ابرو و یا پلک اغلب اولین نشانه “پیری” پوست است. به طور معمول افراد سی ساله و بالاتر که دارای شل شدگی خفیف تا متوسط پوست هستند، متقاضیان مناسبی برای هایفوتراپی می‌باشند.

هایفوتراپی پوست چیست و چه عوارض و مزایایی دارد؟

این تکنیک، افتادگی خفیف تا متوسط پوست شل و یا ضعیف شده را برطرف می‌سازد و به طور خاص، از طریق ترمیم و جوان‌سازی عمیق پوست، موجب لیفت ابرو و پیشانی می‌شود که این به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی، نمایان شدن فرم اصلی چشم‌ها و بهبود ظاهر کلی و جوان‌تر شدن صورت می‌شود. هایفو تراپی علاوه بر لیفت کامل صورت، برای لیفت گردن، قفسه سینه، بازوها، آرنج، شکم، ران‌ها و زانوها نیز انجام می‌شود.

مردان متقاضیان بسیار خوبی برای هایفوتراپی هستند، زیرا این روش نیاز به دوره بهبودی و نقاهت ندارد و این اجازه می‌دهد تا افراد بتوانند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. به این دلیل، هایفوتراپی یک روش مناسب است.

هایفوتراپی چه مشکلاتی رابرطرف می‌کند؟

این روش برای موارد زیر انجام می‌شود:

لیفت و سفت شدن پوست گونه

لیفت فک و چانه

کاهش چروک و خطوط عمودی گوشه‌های لب

بهبود خط چانه و رفع غبغب

سفت شدن پوست و لیفت پیشانی

لیفت و بالا کشیدن ابرو

بهبود و صاف شدن بافت پوست

دستگاه HIFU چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه انرژی صوتی را به زیر پوست ارسال می‌‌کند. این امواج به سه لایه سطحی و درم و لایه نازکی از بافت همبند که بر روی عضله‌ قرار دارد و جراحان در طی جراحی لیفت آن را سفت می‌کنند، نفوذ کرده و اثرات گرمایی خود را اِعمال می‌کند. انرژی حرارتی با گرم و منقبض کردن این بافت‌ها، باعث سفت شدن پوست و ساخت کلاژن جدید می‌گردد که نهایتاً لیفت و سفت شدن بلند مدت پوست را به دنبال خواهد داشت.

هایفوتراپی پوست چیست و چه عوارض و مزایایی دارد؟

وضعیت بیمار پس از هایفوتراپی چگونه است؟

هیچ‎گونه دوره نقاهت و بهبودی مرتبط با این روش غیر تهاجمی وجود ندارد، بنابراین بیماران قادرند بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند. اغلب پس از درمان، بیمار متوجه نتایج فوری و محسوسی در سفتی پوست خود می‌شود.

آیا هایفوتراپی با درد همراه است؟

عوارض هایفو بسیار اندک است. میزان احساس درد و ناراحتی این درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بیشتر بیماران مرحله دریافت انرژی گرمایی را به خوبی تحمل می‌کنند. هر درد یا ناراحتی همراه با این روش، موقتی بوده و معمولاً فقط در طی عمل بروز خواهد کرد.

اثرات هایفوتراپی تا چه مدت باقی می‌ماند؟

بیماران می‌توانند برخی از اثرات اولیه درمان و لیفت صورت را مشاهده کنند. سفت شدن پوست در طی ۳ تا ۴ ماه رخ می‌دهد و کلاژن‌های جدیدتر با کلاژن‌های قدیمی جایگزین می‌گردد. فرایند بازسازی کلاژن تا ۶ ماه پس از شروع درمان ادامه خواهد یافت. روند پیری با همین سرعت ادامه دارد، اما نتایج هایفوتراپی دائمی بوده و محو نخواهد شد.

هایفوتراپی پوست چیست و چه عوارض و مزایایی دارد؟

انجام هایفوتراپی چقدر طول می‌کشد؟

طول مدت درمان بستگی به منطقه تحت درمان و برنامه درمانی منحصربه فرد شما بستگی دارد. به عنوان مثال هایفو تراپی کامل صورت تنها حدود یک ساعت طول می‌کشد، از این رو این درمان فرصت وقت زیادی نمی‌برد.

آیا هایفوتراپی روشی ایمن است؟

با دستگاه اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU)، دستیابی به نتایج بسیار عالی برای رفع غبغب و چانه، بهبود خط خنده، کاهش چین و چروک‌های کنار چشم و سفت شدن و جوان سازی پوست در مناطق هدف امکان‌پذیر شده است. تا کنون هایفوتراپی برای صدها هزار نفر از مردم در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا هایفوتراپی عوارض جانبی دارد؟

در ابتدا ممکن است مقداری قرمزی و یا تورم را در منطقه درمان مشاهده کنید و کمی احساس سوزش داشته باشید. این علائم که در عرض چند ساعت ناپدید خواهد شد، نشان دهنده این است که پوست شما روند بازسازی کلاژن را آغاز کرده است. ایمنی و بی‌خطر بودن هایفوتراپی و اثرات سفت‌کنندگی آن بر پوست از نظر بالینی به اثبات رسیده و اثرات جوانسازی آن طبیعی و تدریجی می‌باشد.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

اکثر بیماران تنها به یک تا دو جلسه درمان نیاز دارند. کارشناسان معتقدند که نتایج بالینی چشمگیری را می‌توان به دست آورد و بهبودی پوست تا ۶ ماه پس از درمان اولیه قابل مشاهده است. درمان تکمیلی می‌تواند در فواصل ۱ ساله بسته به میزان لیفت و سفتی مورد نیاز پوست انجام شود.

هزینه هایفوتراپی

هزینه‌ هایفوتراپی بستگی به تجهیزات و امکانات درمان و نیز هزینه پزشکان دارد. موضوع مهمی که قیمت را تحت تأثیر قرار می‌دهد، این است که چه بخشی از بدن شما نیاز به درمان دارد و چه تعداد جلسات درمان مورد نیاز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *