کاشت مو به روش FUT

ثبت نوبت اینترنتی
ژانویه 14, 2021

 

ریزش مو مسئله ای جدی است که بسیار آزار دهنده بوده و ممکن است خانم ها و آقایان زیادی را در سنین مختلف درگیر سازد. زمانی که ریزش موی فرد آغاز می شود استرس ها و اعصاب خوردی ها نیز شروع می شود. از آنجایی که مو نقش مهمی در زیبایی دارد و با ریختن هر تار مو انگار جزئی از زیبایی فرد از بین می رود. افراد به دنبال راه هایی برای جلوگیری از ریزش و راه های رشد مجدد مو می باشند .
برای درمان دائمی ریزش مو در میان روش های سنتی و مدرن مناسب ترین راه کاشت مو است که این روش تنها روشی است که بوسیله ان می توان به صورت دائمی ریزش مو را در فرد از بین برد و موهای جدید و زیبا داشت .


 کاشت مو طبیعی چیست؟

کاشت مو طبیعی ” یک عمل زیبایی برای جابجا کردن موهای شما از ناحیه پشت سر به بخشهای کم پشت و طاس است که توسط تیم پزشکی انجام می شود . هنر یک متخصص این است که بیشترین میزان مویی که میشود از ناحیه پشت سر قرض گرفت را برداشته و درمناسب ترین نواحی سر کاشت کند تا بیشترین جلوه را داشته باشد. بدیهی است که در این پروسه جابجایی، تلاش می شود تا موها صدمه نبینند، میزان پیوند موها به حداکثر برسد، به ناحیه برداشت و کاشت آسیبی نرسد، و نیز طبیعی ترین خط رویش ایجاد می شود.

بررسی روش کاشت موی FUT

در گذشته وقتی از کاشت مو حرف می‌زدیم، همه بلافاصله به یاد زخم‌های نواری پشت سر می‌افتادند. زخم نواری نشانه‌ی اصلی کاشت مو به روش FUT است. در این روش پزشک از پوست پشت سر یا بالای گوش شما نواری از پوست را برداشت می‌کند. سپس در زیر میکروسکوپ فولیکول‌های موجود در نوار پوستی را استخراج کرده و دانه به دانه در محل‌های خالی پوست سر می‌کارد.
زمانی که روش FUT ابداع شد به شکلی بدون رقیب بهترین روش کاشت مو به حساب می‌آمد. با ابداع روش FIT و روش‌های جدیدتر مثل SUT و Micro FIT طرفداران این روش کمتر شدند ولی هنوز هم به عنوان یکی از موثرترین روش‌های کاشت مو در دنیا شناخته می‌شود

مزایای روش FUT

روش FUT (به علت دشواری کمتر و سرعت بیشتر) هزینه‌های کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

کل مراحل کاشت مو به روش FUT در یک روز انجام می‌شود.

برای کاشت مو به روش FUT نیازی به تراشیدن موها نیست.

چون FUT سریع‌تر است، فولیکول‌ها مدت کمتری خارج از بدن هستند و احتمال آسیب دیدنشان کمتر می‌شود.

فرآیند استخراج فولیکول‌ها در روش FUT در زیر میکروسکوپ انجام می‌شود. برای همین تعداد فولیکول‌های سالم استخراج شده در واحد زمان بیشتر است. همچنین درصد خطای ناشی از ابزار جراحی کمتر می‌شود.

فولیکول‌های استخراج شده در روش FUT دائمی‌ترین موها را دارند. قوی‌ترین فولیکول‌های سر به شکلی متراکم در محلی قرار گرفته‌اند که برداشت نواری پوست از آن منطقه انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟